Voda v barelech - Infekční onemocnění z pitné vody

03.03.2013 13:27

 

Voda v barelech

Nabízí vám zaměstnavatel zdarma dostupnou vodu v tzv. watercooleru? Pozor na to. Tato voda má trvanlivost maximálně 3 dny. Pak dochází k postupné kontaminaci. O stojan je nutné se také pravidelně starat. Při každé výměně barelu je třeba vyčistit trn automatu. Každé 3 měsíce je nutné přístroj rozebrat, mechanicky vyčistit a propláchnout dezinfekčním přípravkem. Před jeho dalším použitím se také musí přístroj ještě jednou propláchnout trojnásobným množstvím vody. Nejméně 1x ročně by se měl udělat mikrobiologický rozbor vody, který odhalí případné nežádoucí bakterie. Myslíte, že toto vše zaměstnavatel poctivě zajišťuje? Pokud ano, přeplácí stejně hodnotnou kohoutkovou vodu tisícinásobně. Nejčastěji se ve stojanech a barelech hojně množí především bakterie – Pseudomonas aeruginoza, koliformní bakterie a organotrofní bakterie. Vygooglujte si, co je to za svinstvo.                                                                                 Není jednodušší si natočit čerstvou a bezpečnou vodu z kohoutku, alias - P E D O N O V A   S T U D Á N K A ?        

   Tady to je …                                                           

Pseudomonas aeruginosa (syn. Bacterium pyocyaneum) je gramnegativní bakterie patřící do skupiny fluorescenčních pseudomonád. Jako potenciální patogen vyvolává řadu onemocnění, jako je zánět močových ceststředního ucha či hnisání popálenin. Většina kmenů vylučuje vysoce toxický toxin A.

Je značně rezistentní antibiotikům a je pečlivě sledována v lékařství, hygienické a potravinářské mikrobiologii. Léčí se kombinací piperacilinu či ceftadizimu s aminoglykosidy(gentamicintobramycin), rezervou je imipenem a ciproflaxin

 Infekční onemocnění z pitné vody

Balená voda je podvod..!?

Všimli jste si, jak nás balená voda láká na obrázky horských potůčků a nedotčené přírody? Hádejte, odkud pochází třetina vody prodávané v obchodech? Z kohoutku. Je to přefiltrovaná kohoutková voda!Výrobci nám vsugerovali, že jejich voda je lepší a zdravější než voda z kohoutku. Že ona jediná pochází z lůna přírody. Že má očišťující účinky. Že dodává energii. Že tělo nabíjí vitalitou… Opravdu tomu ještě věříte?

 

Zpět

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.