Infekční onemocnění z pitné vody

03.03.2013 12:57

 

Balená voda představuje jednu z největších zátěží pro životní prostředí.

 Některé nálezy u balených vod: nadměrné množství Organotrofní bakterie, nízký obsah vápníku, nízká celková tvrdost (vápník a hořčík), vyšší či nadlimitní obsah fluoridů, sodíku, dusitanů a barya, podezření na přítomnost cizorodé toxické látky nebo použití nedovolené antimikrobiální úpravy, obsah benzo(a)pyrenu, chloroformu (trichlormethan) a dichlormethanu. Takových testů najdete na internetu tisíce.

Velkou nevýhodou balené vody je dlouhá doba, která uplyne mezi jejím stočením a spotřebou. Týdny i měsíce

 Voda ze studánky je levnější.

Dokážete si představit, že byste za něco zaplatili 1000krát víc? Třeba 2000 Kč za rohlík? Balená voda stojí 100 až 2000krát víc než voda ze studánky. Přitom cca 15 % ceny balené vody je cena za reklamu. Bez ní by si totiž balenou vodu žádný svéprávný člověk nekoupil... zamyslete se nad tím.

 Balená voda představuje jednu z největších zátěží pro životní prostředí.

Koupili byste si jiný produkt, jehož obal stojí mnohonásobně více, než obsah?

Voda v barelech

Nabízí vám zaměstnavatel zdarma dostupnou vodu v tzv. watercooleru? Pozor na to. Tato voda má trvanlivost maximálně 3 dny. Pak dochází k postupné kontaminaci. O stojan je nutné se také pravidelně starat. Při každé výměně barelu je třeba vyčistit trn automatu. Každé 3 měsíce je nutné přístroj rozebrat, mechanicky vyčistit a propláchnout dezinfekčním přípravkem. Před jeho dalším použitím se také musí přístroj ještě jednou propláchnout trojnásobným množstvím vody. Nejméně 1x ročně by se měl udělat mikrobiologický rozbor vody, který odhalí případné nežádoucí bakterie. Myslíte, že toto vše zaměstnavatel poctivě zajišťuje? Pokud ano, přeplácí stejně hodnotnou kohoutkovou vodu tisícinásobně. Nejčastěji se ve stojanech a barelech hojně množí především bakterie – Pseudomonas aeruginoza, koliformní bakterie a organotrofní bakterie. Vygooglujte si, co je to za svinstvo. 

 Balená voda je podvod!  Všimli jste si, jak nás balená voda láká na obrázky horských potůčků a nedotčené přírody?                                                                                                                                       Hádejte, odkud pochází třetina vody prodávané v obchodech?   Z kohoutku.  Je to přefiltrovaná kohoutková voda!                                              Výrobci nám vsugerovali, že jejich voda je lepší a zdravější než voda z kohoutku. Že ona jediná pochází z lůna přírody. Že má očišťující účinky. Že dodává energii. Že tělo nabíjí vitalitou…

Opravdu tomu ještě věříte?

 

Zpět

Vyhledávání

© 2011 Všechna práva vyhrazena.